top of page
VENEEER 2-FON BW.jpg
Lamina Uygulamaları

Lamina ugulaması, bir veya daha fazla dişin şeklini ve rengini değiştirme imkanı sunan,  diş yüzeyinde minimal kayıpla son derece estetik  sonuçlar sağlayan  bir tedavidir. Ortodontiye başvurmak zorunda kalmadan küçük sorunları onarmak için tasarlanmıştır.
Ağrısız bir tedavi olduğu için çok cazip bir seçenektir.


Kompozit Laminalar
Kompozit kaplamalar diş yüzeyinde çok az kayıp veya hiç kayıp gerektirmeden uygulanan, 0,3 ile 0,9 mm arasında kalınlığa sahip el yapımı levhalardır. Dişlerin ön yüzeylerine uygulanır ve diş estetiği uzmanı tarafından istenilen şekil verilir. Bu tür kaplamalarla dişlerin rengini, şeklini, boyutunu ve dokusunu iyileştirebilir ve daha çekici hale getirebilirsiniz. Uzman doktor tarafından
aynı gün içinde uygulanan Komozit Laminalar, uzun ömürlü ve hızlı sonuçlara ihtiyacı olanlar için mükemmel çözümdür.

Porselen Laminalar
Bu tip kaplamalar yüksek dayanıklılık garantisi sunar. Diğer türlere göre daha kalındırlar, bu nedenle kaplamaların yerleştirilmesinden önce dişlerin bir miktar inceltilmesi gerekir. Dişlerin estetiğini geri kazanmaya yardımcı olmanın yanı sıra, doğal diş minesine kıyasla güç ve direnç sağlarlar.
Adından da anlaşılacağı gibi porselenden yapılan bu kaplamalar, tüketim alışkanlıklarımızdan dolayı dişlerimizde zamanla oluşabilecek renk değişimlerine karşı dirençlidir.
Tedavi edilecek her dişe  kişiye özel bir porselen kaplama yerleştirilir, bu nedenle sonuçlar tamamen doğaldır.
bottom of page